Austriackie uzdrowiska. Baden bei Wien

Austria to piękne miasta oraz modne kurorty w Alpach. Z ośrodkami sportów zimowych mogą tu jednak konkurować wspaniałe uzdrowiska, wśród których nie brak miejsc cieszących się sławą na całym świecie. Jednym z nich jest Baden bei Wien – znany kurort, który przyciąga amatorów dobrego wypoczynku z całej Europy. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Skąd taka popularność Baden bei Wien?

Uzdrowisko, które podbiło serca miłośników kąpieli w wodach termalnych, może się pochwalić długą historią. Wiadomo, że kurort ten był miejscem atrakcyjnym już w czasach rzymskich. Obecnie jest to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. O jej popularności decyduje m. in. malownicze położenie na terenie Lasku Wiedeńskiego oraz wspaniała zabudowa. Na turystów czekają tu piękne przykłady secesyjnej architektury, a w zadbanych parkach można wypoczywać na łonie natury. Korzystny klimat oraz mające rewelacyjny wpływ na ludzie zdrowie źródła to kolejne walory, dzięki którym ten kurort na brak zainteresowania ze strony turystów narzekać nie może. Dodatkowym walorem tego uzdrowiska jest piękna okolica, dzięki czemu każdy możne urządzać ciekawe wycieczki po najbliższej okolicy. Lasek Wiedeński może urzec każdego swą malowniczością, a i cennych zabytków w tej części kraju nie brakuje.

A na jakie zabytki trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas pobytu w Baden? Jednym z najcenniejszych skarbów jest tutejszy Dom Zdrojowy – piękna budowla z lat 80. XIX wieku wzniesiona w miejscu antycznych łaźni. Kuszą też nowe kąpieliska, które łączą współczesny komfort z długą, sięgającą czasów rzymskich tradycją tego uzdrowiska. W efekcie kąpiele w Baden mogą okazać się dla każdego wspaniałą przygodą.

W mieście, w którym wypoczywali tak znani Austriacy, jak Mozart oraz Beethoven, każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji. Ten piękny kurort może oczarować swą ofertą wypoczynku oraz pięknym otoczeniem.