Czym przyciąga Austria?

Znana ze wspaniałej kultury i sztuki Austria jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla turystów.

Biura podróży od lat zachęcają do jej poznawania, a turystów chętnych na udział w wycieczce po najpiękniejszych zakątkach kraju nie brakuje. Tym, czym Austria urzeka ich najmocniej, są cenne zabytki oraz wspaniałe krajobrazy. Ukształtowanie terenu stało się jednym z największych atutów Austrii, na terenie której znajdziemy i piękne równiny, i wspaniałe scenerie wysokogórskie.

Położenie w środkowej części Europy sprawia, że organizacja wycieczki na teren tego kraju jest zadaniem bardzo prostym dla mieszkańców większości państw europejskich. Przyciąga ich Wiedeń – stolica pełna niezwykłych budowli, galerii oraz kawiarenek. Błędne jest jednak zakładanie, że tylko te czynniki zapewniają Austrii popularność wśród turystów.

Wielkim walorem turystycznym Austrii są Alpy. Kraj Salzburski, Karyntia i Tyrol stały się niezwykle popularnymi regionami wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Jeziora, lasy i lodowce sprawiają, że w tych częściach Austrii można cieszyć się wypoczynkiem przez cały rok, a możliwości uprawiania sportów jest tu wiele. Górna i Dolna Austria również mogą się pochwalić pięknymi krajobrazami, a wielką atrakcją na ich pograniczu jest pasmo Lasu Bawarskiego. Turyści pokochali też Szumawy, do których lepszego poznania coraz częściej zachęcają biura podróży.

Wielkim uznaniem cieszą się też wycieczki skupione na poznawaniu zabytków czekających w dolinie Dunaju. Ta rzeka w Austrii odgrywa najważniejszą rolę. Wiele atrakcji czeka też w malowniczych dolinach rzek Inn oraz Drawy. Regiony alpejskie przyciągają dodatkowo uwagę swymi wysokogórskimi jeziorkami, dzięki którym w wielu zakątkach kraju można połączyć turystykę górską i rowerową z wypoczynkiem nad wodą. Karyntia może się również pochwalić wodami termalnymi, które zapewniły jej wielką popularność. Podobnymi atrakcjami może się również pochwalić Styria.

Austria jest chętnie odwiedzana i przez tych turystów, którzy w czasie wycieczki chcą poznawać jej przyrodę. Świat fauny i flory prezentuje się tu interesująco. Największym bogactwem Austrii są lasy. Dla miłośników roślin terenem najbardziej atrakcyjnym są tereny alpejskie. To właśnie tam można ujrzeć najwięcej roślin sporadycznie spotykanych w innych rejonach świata. Na szczególną uwagę zasługuje tu róża alpejska oraz szarotka alpejska. W górskich rejonach można się też zetknąć ze zwierzętami niespotykanymi w polskich górach, które na całym świecie stają się coraz większą rzadkością. Doskonałym przykładem są tu koziorożce, które przy odrobinie szczęścia można spotkać w trakcie wędrówek po austriackich Alpach.

Jak widać poza pracą w Austrii można także pozwiedzać piękne miejsca.

Hallstatt, Austria