Holandia - Haga i jej atrakcje

Holandia już dawno zainteresowała polskich turystów. Nie tylko praca przyciąga ich do tego kraju. Holandia to przecież wspaniałe miasta, na terenie których ujrzeć można wspaniałe zabytki. Miastem, które jest częstym celem niejednej polskiej wycieczki, jest Haga. Jako administracyjna stolica kraju (tu bowiem mieszczą się najważniejsze urzędy Holandii) zajęła ona ważne miejsce w turystycznej branży, a propozycję jej zwiedzenia przedstawia już niemal każde biuro podróży. Jakie atrakcje turystyczne czekają na zwiedzających na terenie tego miasta? Czym może się pochwalić Haga?

Haga to przede wszystkim doskonałe położenie, które uczyniło z niej główny ośrodek miejski w Południowej Holandii. Lokalizacja nad wodami Morza Północnego oraz doskonałe połączenie z takimi portami, jak Amsterdam oraz Rotterdam sprawiło, że Haga od dawna odgrywa bardzo ważną rolę jako ośrodek przemysłowy i gospodarczy. Mimo prężnie rozwijającej się gospodarki Haga może oczarować swym klimatem. Na jej terenie zachowały się nie tylko wspaniałe zabytki, ale i malownicze kanały. To dzięki nim spacer po mieście może dostarczyć turystom tak wiele mocnych wrażeń. Jakie atrakcje turystycznie koniecznie trzeba uwzględnić w programie swej wycieczki do Hagi?

Ciekawych zabytków na terenie miasta jest wiele. Pałace z XVII wieku czy gotycki kościół św. Jakuba z XV wieku to budowle, które z pewnością zasłużyły sobie na uwagę. Atrakcją najsłynniejszą stał się jednak wzniesiony w początkach XX wieku Pałac Pokoju. Obecnie znany jako siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, jest jednym z najsłynniejszych obiektów nie tylko w Holandii, ale i w całej Europie. Nic dziwnego, że wycieczki po Hadze najczęściej rozpoczynają się właśnie przy tym obiekcie.

Haga - Scheveningen